Originální interiérová řešení (#1)

By | 6.6.2014

Snad každý miluje chytrá řešení interiéru. O to více každého z nás, mě nevyjímaje, zaujme, když objevíte něco skutečně originálního. Ukáži vám proto několik interiérových miniprojektů, které rozhodně může vylepšit komfort v domácnosti nejednoho z vás. Nový seriál právě startuje.

Nemá cenu nic rozvádět, podívejte se přímo na jednotlivá originální řešení částí interiéru.

1.

Misky pro psaKdo má doma nějaké zvíře, například psa, už určitě mnohokrát řešil, kam s jeho miskami na vodu a žrádlo. Když máte navíc veliké plemeno, řešíte i veliký nepořádek kolem nich, který má na svědomí váš domácí mazlíček. Ale co s tím, misky přece neschováte. Není to ale tak úplně pravda, jak ukazuje snímek vpravo. Naprosto geniální, praktické, ale dokonce i hezké řešení, které vám nenaruší příjemný dojem z čistého bytu/domu, i když máte sebevětšího psa. Jen musíte počítat s tím, že budete muset svému chlupatému příteli obětovat jeden šuplík ve vaší komodě.

2.

Úložný prostor ve schodechTohle originální interiérové řešení využijí majitelé rodinných domůči mezonetů, prostě všichni, kteří mají doma schodiště. Máte spoustu věcí, které nevíte kam uložit. A přitom to jde tak snadno, jak ukazuje fotografie vpravo. Opravdu výtečný nápad, který je navíc vyšperkovaný jeho utajením. Návštěva jednoduše nemá šanci poznat, že něco skladujete hned v předsíni, paráda! O to více si pak můžete užít volného prostoru jen s minimem nábytku a jen několika doplňky. Tohle se mi bude vždy zamlouvat.

3.

Botník ve schodech, kdo pak z vás (na) to má?Kdo z vás se může pochlubit botníkem ve schodech? Pyšný majitel schodiště na fotografii vpravo ano. Tohle si asi vyžádal veliký nedostatek prostoru. Jde ale o důkaz, že i v menších obydlích nemusíte vše věšet na zeď nebo si požizovat drahé vestavěné skříně. Využít můžete opravdu každý prostor a to časti i velmi neobvyklý. Rozhodně palec dávám palec nahoru každému podobnému nápadu spojující praktičnost s originalitou.

 

 

 

4.

Drát na zdi, už nikdy nudně!Kabely nikdy nebudou vypadat v interiéru dobře, když nebudou někdy schovány. Přece jen se ale nabízí netradiční řešení. Obrázek vpravo ukazuje, jak se dá s elektrickým kabelem od počítače či lapmy ještě zútulnit váš příbytek. A proč nezvolit rovnou takový „přírodní“ motiv. Tay není třeba slov. Teď už se můžete kabely doma přímo chlubit!

5.

Zásuvka od příborníku nebo dobíjecí pult?U kabelů zůstaneme. Dnešní doba plná mobilních telefonů, tabletů a další přenosné elektroniky nám velí mít po ruce nabíječky a také zásuvku, do které je zapojíme. Není ale zrovna praktické, když v kuchyni dobíjíte mobil, v obývacím pokoji tablet a v předsíni třeba navigaci do automobilu. Vše můžete přitom nabíjet na jednom místě a to ještě skryto od zraků hostů. A proč k tomu nevyužít některou ze zásuvek v domácnosti, viz obrázek. Velmi pkraktické!