Fenomén WoT

By | 6.5.2014

Přestože se jedná o téměř celosvětový fenomén, řadě lidí jeho název nic neřekne, přestože nemá původ na Západě, získal si řadu hráčů v nejvyspělejších zemích. Řeč je o někým opěvovaném a někým nenáviděném „WoTku“, jak říkají zkušení hráči online hře World of Tanks.

Tenhle příspěvek není samozřejmě určen pro ty, kteří WoTko hrají anebo už se s ním setkali. A co vlastně to World of Tanks je? Jak už název napovídá, jde o svět tanků a to téměř doslova. Mluvíme o online hře, která skloubila prvky arkády a strategie, a to takovým způsobem, který oslovil ne tisíce, ne statisíce, ale miliony hráčů po celém světě.

WoT - akcePrávě proto jsem se rozhodl, abych tento článek na blog umístil. Nestává se totiž každý den, aby v herním průmyslu vzniklo něco, co dokáže oslovit hráče na mezinárodní úrovni (WoTko je masově oblíbené například v Rusku, Česku, Německu, Francii, ale také v USA, zaznamenal jsem ale už hráče z Koreje, JAR nebo Chile).

Jestliže bych měl popsat hlavní důvody, které stojí za mezinárodním úspěchem WoTka, na prvním místo musím zařadit (stejně jako u herních megahitů Diablo nebo Warcraft) jednoznačně hratelnost. Hra je totiž postavena na velmi jednoduchém principu, který nabízí nejrůznějším věkovým skupinám zábavu na dlouhé měsíce.

K dispozici ve hře máte tanky z 30. a 50. let minulého století, konkrétně celkem šesti zemí (USA, SSSR, Německo, VB, Japonsko a Čína). Strojů ve hře jsou doslova stovky, přičemž herním principTechnologický strom - Německo., je velmi jednoduchý. Postupně si otevíráte možnost vlastnit lepší a silnější tanky, které jsou navíc ještě rozdělené podle parametrů na lehké, střední, těžké, stíhače tanků a dělostřelectvo. Hra tak nabízí téměř nekonečnou zábavu v podobě různých herních přístupů a taktik podle zvoleného stroje.

Za sebe mohu říci, že si mě tato hra získala. Svou jednoduchostí, hratelností, zábavností a také nekonečným počtem možností, které tanky, na jaké mapě a jakým způsobem hrát téměř nekonečnou zábavu v podobě různých herních přístupů a taktik podle zvoleného stroje.

Nemá cenu tady zabíhat do podrobností. Jen zmíním, že vedle šesti národů a kategorií (lehké, střední…) se tanky dělí ještě podle tieru, jakéhosi pomyslného level žebříčku od 1 do 10. Přičemž nejsilnější tanky jsou právě číslo 10. WoTko navíc nabízí hned několik herních módů, jednou tak bráníte vaší základnu, jindy musíte zabrat nepřátelskou základnu nebo oba týmy (vždy po 15 tancích v náhodné hře) či se utkáte o nadvládu na mapě.

O WoTku by se dalo psát celé hodiny možná i dny. Lepší je si proto tuto hru zahrát – ZDE.

Pokud vás hra zajímá a chcete se podrobněji podívat o co jde, není nic jednoduššího, než si „naladit“ můj kanál na YouTube – ZDE. S natáčení videí právě z WoT jsem nedávno začal, takže se můžete na řadu recenzí na nízké tiery (tanky). Postupně budu přidávat i další videa.

WoT - garaz