Fine Living – zdroj designové inspirace

By | 8.2.2014

Vzhledem k tomu, že je tento weblog věnovaný také designu a stylu, především interiérovému, považuji za vhodné dát pro začátek užitečný tip na to, kde hledat tu správnou inspiraci. Ovšem nezvykle mezi televizními kanály.

Záměrně tak trochu opomíjím všechny známé časopisy, která u nás na téma design, bydlení a interiéry pravidelně vycházejí. Logicky se tedy nabízí internet. Tomu se budu ale věnovat až v některém z dalších článků. Rád bych se nejprve zaměřil na tu nejjednodušší a nejpohodlnější formu získávání informací a obrazových vjemů pro většinu lidí – na televizní kanály.

Nežijeme v USA, Británii nebo Číně, nemáme přístup k desítkám programů, které se ať už zcela, nebo částečně věnují designu a interiérům obecně. Náš český malý trh si dlouhé roky vystačí (bohužel) prakticky jen s pořady Rady ptáka Loskutáka, Receptář (v nejrůznějších mutacích) a Bydlení je hra nebo Bydlení (chalupa, zahrada) je hra. Všechny zmíněné pořady ale jednoznačně trpí nekvalitou a reportáže o interiérovém designu byste v nich mohli měřit na stopkách.

Fine Living – design a styl 24 hodin denně

FineLivingKdo nevládne angličtinou a chce si vychutnat reportáže v češtině, mohu jednoznačně doporučit kanál Fine Living (dříve Zone Club), který nabízí 24 hodin denně pořady o bydlení, designu, dekoracích, interiérech, stylu a mnohém dalším. Od roku 2010 vysílá i v ČR a v nabídce jej má např. UPC kompletně v češtině.

A co konkrétně nabízí Fine Living? Zapomeňte na katalogy Sconto nábýtek nebo Kika, na Fine Living najdete celou řadu velmi zajímavých pořadů, které vás napumpují opravdovou inspirací.

Dekorace z nepotřebného, interiéry v malé byty a řada dalšího

Sestry Amie Sikes a Jolie Sikes z pořadu Junk Gypsies Zmíním například pořad věnovaný interiéru pro malé byty, což v Česku asi osloví nejednoho diváka. Neméně zajímavou relací je Junk Gypsies ukazující život jedné rodiny z Texasu, která na svém ranči dala vzniknout interiérové dílně, ve které vyrábí dekorace nejrůznějších velikostí, barev a stylů z toho co lidé nepotřebují. Z rozbitého sloupku udělají retro věšák nebo vrata od ohrady přemění na čelo postele. Vše pak ve svém obchodě prodají zákazníkům, kteří hledají nezvyklé ozdoby a doplňky do svých interiérů.

Neméně zajímavým pořadem je Destination Desing, v němž lidé cestují po světě do nejluxusnějších destinací, kde se mají získat inspiraci pro zútulnění svých vlastních domovů.

Záběry z pořadu Destination DesingZa zmínku určitě také stojí pořad House Hunters. Jak název napovídá, jde o relaci, ve které figurují zájemci o koupi domů po celém světě. Setkáte se tak s páry a rodinami, které si chtějí pořídit bydlení např. v Panamě, na Floridě či Havaji. A už jen sledovat tu škálu architektonických stylů je úžasné, nemluvě o interiérech, ze kterých se toho dá velmi mnoho načerpat a převést pak sem k nám do ČR. Jak jsem uvedl, kanál Fine Living toho nabízí opravdu hodně a je jen na vás, který z nápadů realizujete u sebe doma.

Fine Living naleznete také na internetové adrese http://www.finelivingnetwork.com/.