Jak funguje cenzura fotografií na Facebooku?

By | 20.8.2015

Facebook využívá na světě přes 1,4 miliardy lidí, jen malá část z nich ale zná skutečná pravidla cenzury této sociální sítě v oblasti fotografií.

Kolos jménem Facebook se od svého vzniku v oblasti cenzury výrazně změnil. Osobou, která je za to aktuálně zodpovědná je Monika Bickertová, která řídí ve Facebooku správu zásad.

Zakázano je…

A co že tedy není povoleno? Na zveřejněných fotografiích nesmí bát odhalené pohlavní orgány anebo (POZOR!) odhalené zadní části těla. Také jsou zakázaná ňadra, ale to jen v případě, že je vidět bradavka. Pokud tedy matka kojí, je vše pořádku. Povolen je i kompletně nahý člověk, ovšem jen jako malba nebo socha.

Facebook si poměrně nově všímá dokonce i některých projevů verbálních útoků na druhé. Tady je jasná snaha Zuckerbergova impéria zamezit případům šikany prostřednictví sociálních sítí. Mediálně známé jsou případy amerických i evropských školaček, které si kvůli šikaně na Facebooku vzaly život.

facebook

O sexu podrobněji

Vraťme se ale k zákazu erotiky a sexu. Na žádném z profilů se nesmí objevit sexuální radovánky nebo dokonce detailní záběry tohoto počínání. Pokud plánujete, že cenzory Facebooku přelstíte tím, že na nich budete při hrátkách před objektivem části svého těla zakrývat šaty nebo rukama (ale třeba i pánvičkou), neuspějete.

O tom, že je Facebook prudérní, není třeba spekulovat. Alespoň, že mu nevadí lidé, co se na fotografiích či videích líbají, jakkoli (téměř) objímají nebo hladí.

Otázkou je, koho se snaží těmito zákazy Facebook chránit. Protože fotografovat a natáčet můžete například různé erotické pomůcky, když tedy neznázorňujete jejich použití.