TUTORIÁL #1: Jak udělat z PDF obrázek?

By | 8.8.2014

Vytváření a práci s PDF soubory zvládá patrně každý uživatel počítače. Co ale dělat, pokud chceme udělat z libovolného PDF souboru obrázek, například ve formátu JPG? Čtěte dále a uvidíte, že je to velmi jednoduché.

Představte si, že máte cokoli nascanového nebo dokument ve formátu PDF, ovšem takový soubor je datově příliš veliký, nebo jej na některém ze svých zařízení (mobilní telefon, tablet) neotevřete. V takové chvíli se hodí, když se z PDF souboru stane obrázek ve formátu JPG, který bude menší (bez problémů jej odešlete emailem), a který hlavně otevřete prakticky na každém zařízení. Jak ale na to…?

Jak udělat z PDF obrázek? Čtetě tento článek.

Tento problém vyřešíte jednoduše a rychle pomocí velmi užitečné internetové stránky: pdf2jpg.net

Web pdf2jpg.net vyhláží poněkud archaicky, ale svou práci odvede opravdu skvěle. Předvod souborů PDF do formátu JPG s ním zvládne opravdu každý a ještě jedna důležitá věc, kvůli které tento web jistě oceníte. NIC NEMUSÍTE STAHOVAT, INSTALOVAT ANI SE REGISTROVAT! Perfektní je také to, že máte na výběr tři úrovně kvality výsledného obrázku. Určitě oceníte i to, že můžete konvertovat hned několik PDF souborů najednou a nemusíte tak vše dělat po jednom.

Krátký návod jak na to:

  1. Otevřete si v prohlížeči stránku: http://pdf2jpg.net.
  2. Ve spodní části úvodní obrazovky pod nadpisem Pick the PDF document to convert to JPG klikněte levým tlačítkem myši na Choose a PDF file a vyberete soubor/soubory, ze kterého/ých chce/te udělat obrázek/y.
  3. Vpravo pod nadpisem JPG quality pak zvolte z rozbalovacího menu kvalitu výsledného obrázku. Na výběr máte z average/průměrná, good/dobrá a excellent/vynikající, přičemž doporučuji zvolit alespoň prostřední možnost „good“.
  4. Teď už jen klikněte na spodní tlačítko Convert PDF to JPG a dívejte se, jak se váš soubor mění na obrázek.
  5. Hotovo! Výsledný obrázek si můžete stáhnout ve formátu JPG (odkaz download, případně se na něj jen podívat, než si jej uložíte do počítače (odkaz view). Máte také možnost si jej stáhnout zkomprimovaný jako zip, což má smysl ve chvíli, kdy kovnertujete několik PDF souborů najednou.

Upozornění: Myslete na to, že pdftojpeg.net si poradí jen s PDF soubory do velikosti 25 MB.