Jak vybrat správnou kravatu

By | 25.1.2014

Každý správný kravaťák si musí umět vybrat kravatu. Proto věnujte pozornost následujícím radám, abyste už nikdy při výběru vázanky neokusili pocit bezradnosti.

Výběr kravaty vždy byl a vždy bude spojen s barvou a typem košile a obleku, ke kterým se nosí. Ještě je ale potřeba se řídit několika dalšími pravidly.

Nejběžnější v šatníku každého z nás je bezesporu bílá košile. K té se v podstatě téměř pokaždé hodí výrazná kravata. Když si na sebe chcete vzít jednobarevnou košili, musíte sáhnout po pestřejší kravatě se vzorem. Jestli ale máte košili se vzorem, zvolte naopak jednobarevnou kravatu.

Kravata a košile

Už jsme se naučili kombinovat košile a kravaty podle vzorů. Dejte ale pozor, abyste nekombinovali světlou kravatu se světlou košilí a tmavou kravatu s tmavou košilí.

Univerzální kravata

Skutečně univerzální kravata neexistuje. Ale nejvíce „využití“ budete mít vždy pro čistě červenou kravatu. Kombinoval ji můžete s několika košilemi a řadou tmavých obleků. Vypadá navíc elegantně a je nadčasová. To platí i pro modrou.

Nezapomeňte na…

To nejdůležitější kolem výběru kravaty už víte. Přesto může výběr vyjít na prázdno, když vám kravata po uvázání nebude zakrývat sponu opasku.

Nakonec ještě něco málo k materiálům. Většina kravat je z polyesteru, ale ty nejkvalitnější jsou vždy z hedvábí. Nemačkají se, jsou elegantnější a lépe se vám budou vázat. Polyester je ale odolnější.