Tutoriál #3: Kde nalézt zvuky do videí, mobilu a počítače? V „Bibli“.

By | 13.10.2014

Hledali jste někdy nějaký zvuk například v souvislosti se střihem videa, nebo jste si chtěli jen nahrát do mobilu unikátní oznámení pro sms zprávu či něco podobného. Kde ovšem něco takového najít. Ten problém jsem řešil také až jsem narazil na web SoundBible. Jak už název napovídá, jedná se o celou knihovnu nejrůznějších zvuků, na které si jen vzpomenete.

Potřebujete zvuk burácejících motorů, městského ruchu, pláků, oceánu, psů, bouře, tlukot srdce, zvonků nebo i střelbu válečných zbraní? Vše naleznete na stránce SoundBible.com.

Na tomto webu je nejrůznějších zvuků opravdu neskutečné množství, co se týče počtů i druhů. Co navíc každého potěší, že zvuky jsou ke stažení zdarma a navíc velmi jednoduše.

Po té co se dostanete na web SoundBible.com, můžete kliknout v menu na tlačítko Sound Effects, kde se vám zobrazí chronoligcky řazené zvuky, které byly napolsedy přidány do této zvukové knihovny.

SoundBible.Com

Nebo máte možnost už na hlavní stránce webu kliknout na některou z oblastí (zvuky ze sportu, zvířata, počítače apod.) nebo kliknete na konci tohoto seznamu na „see more“ a dostanete se do velmi dlouhého a podrobného seznamu zvuků.

Vyberete například rubriku „UFO“. Otevře se vám seznam zvuků souvisejících s UFO a pomocí klasického trojúhelníčku značího „play“ si můžete ještě před uložení do počítače zvuk přehrát. To považuji za velmi užitečný nástroj. Nezahltíte si disk počítače zvuky, které nechcete nebo nepotřebujete.

Když máte vybráno, stačí jen kliknout na název zvukového souboru a dostanete se na stránku, kde si můžete stáhnout zvuk ve formátu .wav či .mp3 nebo jako zazipovaný soubor.

Je to opravdu jednoduché a zvládne to každý. Teď už se nestane, že hledáte nějaký zvuk a nenajdete jej.