Luxus jen na oko. Vítejte v Gold Class Cinestar

By | 21.9.2016

Návštěvníci českých kin znají pojem Gold Class Cinestar v Praze dobře. Jde o luxusní verzi promítání filmů. Podle provozovatele je to dokonce jediný komplex svého druhu ve střední Evropě. Kdo jej však navštíví, znovu se patrně nevrátí.

Co vlastně za výrazně vyšší cenu 349 Kč na osobucinestar_logo (do standardního sálu stojí vstupenka 184 Kč) dostanete? Menší sál, ve kterém je jen velmi omezený počet míst k sezení a tedy komorní atmosféra, stolky na občerstvení, obsluhu, která vám vše donese, a také polohovatelná křesla.

Takhle to zní naprosto skvěle. Zase má skutečný filmový zážitek stanovenu novou hranici. Za co konkrétně ale platíte, to je velikou otázkou.

Menší sál

Může ale i nemusí být výhodou. Řada filmových fanoušků si chce snímek vychutnat společně s plným sálem lidí, kteří jsou vyznavači stejného žánru,

herce nebo režiséra. Pravdou však bude, že klientela, která do Gold Class chodí, si platí za pohodlí a soukromí v podobě menšího počtu diváků v sále. Na druhou stranu soukromí není zase tak veliké. Stále máte pocit, že vás kdokoli může v sále sledovat. Vidět je na vás téměř ze všech stran velmi dobře a to i ve chvílích, kdy například konzumujete zakoupené občerstvení.

Stolky na občerstvení

Kdo by si nepřál odložit popcorn nebo cokoli jiného k jídlu na nějaký stolek. Ten v Gold Class máte.

Má to však i svou negativní stránku. Do kina často chodí páry, které se obvykle chtějí během pomítání držet za ruce, některé se chtějí třeba i políbit. V Gold Class na to zapomeňte. Stolky jsou umístěny přesně mezi pár křesel, což prakticky znemožňuje jakýkoli kontakt mezi dvěma lidmi.

Obsluha

Je to sen každého, kdo do kina zavítá. Uprostřed filmu dostanete chuť na něco k pití nebo jídlu a vše vám přinese obsluha doslova pod nos. Jenže ani zde není vše tak ideální, jak se může zdát.

Ještě než si objednáte, ukáže se první kaňka na kráse – siluety obsluhy, jež se „promítají“ přímo plátno. Pokažený dojem pokračuje způsobem, jakým je možné si něco objednat. Musíte opustit nejen své místo, ale i samotný sál a zamířit k přilehlému baru, kde je teprve možné si vše objednat. Po zaplacení se navíc musíte vrátit na své místo v sálu a vyčkat, než přijde s objednávkou obsluha.

Polohovatelná křesla

Co by mohlo být špatně na polohovatelných křeslech v sále, které jsou svou kvalitou na míle vzdáleny obyčejným sedačkám? Opravdu vás čeká velmi pohodlné posezení. Dálkovým ovládáním dokonce změníte polohu celého křesla z polohy sezení (90 stupňů) až téměř po ležení. Loketní opěrky jsou dostatečně veliké. Na druhou stranu jsou křesla obrovská a tak je nejen díky stolku vyloučen kontakt s vaším protějškem. Další věcí je hygiena. Látky, kterou jsou křesla potažena, jsou už poměrně špinavé a celkově zašlé, jak na nich usedá mnoho lidí. Při kontaktu se pak nemůžete zbavit pocitu, že se dotýkáte něčeho mastného.

Resumé z tohoto zážitku asi nepřekvapí. Sál, stoky, obsluha i křesla, to vše bylo ve výsledku zklamání. Za své peníze totiž dostanete jen velmi málo.