TOP 20 zahraničních komedií #2: Pařba ve Vegas

By | 5.6.2015

Vracím se k sérii nejlepších zahraničních komedií, kterou jsem odstartoval v listopadu 2014 francouzskou sérií o Fantomasovi. Tentokrát doporučím něco vyznavačům amerického humoru, co vzniklo před pár lety. Jde o komedii Pařba ve Vegas, která má dnes již dvě pokračování.

Kdo by tento film určitě neměl vynechat je generace, která vyrostla na sérii Prci, prci, prcičky, protože Pařba ve Vegas se dá označit za „Prcičky“ pro dospělé.

O co vlastně e zmiňovaném snímku jde? O loučení se svobodou, které ale neproběhne zrovna pole plánů hlavních protagonistů – ženicha a jeho nejlepších kamarádů. Rozlučka se má uskutečnit v ráji hříchu – Las Vegas. Jenže když po divokém večeru nemohou pánové najít nikde ženicha, startuje příběh plný střeštěností, kiksů, přehmatů, u kterých se budeme neskutečně smát a zároveň děkovat Bohu, že vám se nikdy nic takového nestalo.132030_7e921d

Nové herecké tváře

S trochou nadsázky se dá říci, že vše už tu bylo a tak není čím překvapit. Dějově možná, herci však mohou být velikým oživením již stokrát vyprávěného příběhu. Režisér Todd Phillips vsadil na málo známá jména – Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha. Čtveřice hlavních protagonistů se do té doby opravdu objevovala spíše ve vedlejších rolí více či méně úspěšných snímků. Přesto je do Pařby ve Vegas obsadil a udělal dobře. Pánové si skvěle sedli a všechny blázniviny jim dokonale věříte.

249083_efbf17

(Ne)originální příběh

Už jsem to zmínil v předchozím odstavci. Přijít s originálním příběhem, zvláště komediálních je stále větší problém. A přestože nemůžeme asi označit „story“ Pařby ve Vegas za nijak zvlášť originální, vůbec mu to neubírá na atraktivitě a hlavně zábavnosti. Tahle komedie si na nic nehraje a příběh ubíhá naprosto plynule bez slabších pasáží. Vtipy jsou zkrátka v tomhle filmu stále vtipné a nepřipadá vám, že by vykrádaly něco, co už dříve někdo natočil. Proto nezbývá než říci, važme si takových nenáročných novodobých komedií.

Kdo by se chtěl o Pařbě ve Vegas dozvědět více, může si filmu přečíst ZDE.


Poznámka pod čarou. Označení #2 v nadpisu článku neznamená, že se jedná o druhou nejlepší zahraniční komedii, ale jen řadové číslo textu.